| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! E adevarat ca, in trecut, femeile mai grase erau considerate mai frumoase?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu din ce am studiat fetele care erau fertile erau mereu considerate mai frumoase, femeile grase nu-mi amintesc sa fi fost, poate ca in anumite zone sunt, gen africa unde fetele beau mult lapte pentru a se dezvolta mai rapid, astfel ele sunt fertile si vazute ca frumoase de catre barbati, poti fi grasa dar frumoasa la fata sau slaba si urata la fata

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe vremea bunicilor sau mai degraba a strabunicilor, o fata care sa corespunda din toate punctele de vedere trebuia sa fie in mod obligatoriu ''Alba, grasa si...frumoasa'' si sa aiba par pe ici pe colo....adica cam peste tot. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca a raspuns deja Alexandru. In trecut daca erai mai plinut insemna ca ai bani la portofel ( sau ce naiba aveau ei pe atunci ). In ziua de azi vad ca e "razboi" intre slab ca dracu si rahat la fund ca Kim. Vai de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,spre deliciul lui Rubens.happy

| ElSueno a răspuns:

Prin anii 1900 femeile grase nu erau considerate doar grase dar ci bogate, se zicea ca erau grase pentru ca aveau ce manca.

| Happy33 a răspuns:

Asa am auzit si eu... nu stiu sigur daca e adevarat.