| Larisa95i a întrebat:

Zilele acestea mi-am făcut un nou prieten. Eu împlinesc în curând 18 ani, el a împlinit 26 de ani luna trecută. Sunt confuză. Cum vor reacţiona prietenii şi mai ales părinţii? Cum să le spun? E o diferenţă de varstă chiar aşa gravă?

Răspuns Câştigător
| Kissu22 a răspuns:

Depinde de parerile fiecaruia. Parintilor ar trebui sa le spui ca il iubesti si ca esti fericita cu el si ca fiind mai mare te protejeaza. Baftabig grin

| Larisa95i explică (pentru Kissu22):

Asta simt deocamdata si eu, ca ma protejeaza happy Sper sa fie bine pana la urma, multumesc mult happy

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu cum vad altii diferenta asta de varsta dar eu o vad perfecta, o diferenta normala intr-un cuplu

| Larisa95i explică (pentru mona):

Mulţumesc de încurajare

| Woodenpints91 a răspuns:

Iar ţie ar trebui să-ţi pee cum vor reacţiona ceilalţi pentru că?
Nu văd logica, trebuie să-ţi placă doar ţie şi atât, părrea celorlalţi nu contează când e vorba de asta.

| Larisa95i explică (pentru Woodenpints91):

Ai dreptate. De multe ori mi s-a intamplat sa-mi para rau ca am tinut prea mult cont de parerea celor din jur. Multumesc happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Larisa95i):

Păi de ce suporţi doar efectul şi nu tratezi cauza?

| neutrino a răspuns:

Pentru anii tai diferenta e destul de suficienta pentru a aduce neliniste parintilor tai, in plus voi aveti interese diferite in aceasta relatie.

| Larisa95i explică (pentru neutrino):

Ce te face să crezi că avem interese diferite? La ce te referi, mai exact, când spui asta?

| neutrino a răspuns (pentru Larisa95i):

Adevarat ca esti si confuza.

| archas a răspuns:

Spune-le parintilor k esti gravida. dupa aia zile k ai glumit si k ai doar un iubit mai mare k u!big grinlaughing

| Larisa95i explică (pentru archas):

laughing Nici in gluma nu as incerca sa le spun asa ceva. Cu toate ca poate ar functiona, avand in vedere ca ar fi mult mai grav sa fiu gravida laughing