| dedeuh a întrebat:

A dat cineva anul trecut sau in oricare alti ani al bilingv engleza la CNVA Galati? Daca da va rog sa imi spuneti cam ce s-a dat si cum a fost? merci si dau fundita.Chiar daca nu ati dat la CNVA si ati dat la alt liceu si sunteti din alt oras va rog sa imi spuneti cam cum a fost proba scrisa si orala.

3 răspunsuri:
| mihai_7182 a răspuns:

Pai in primul rand sunt 60 de intrebari cu variante de raspuns(de pus verbe la trecut, viitor sau sa adaugi adverbe si cuvinte de legatura) a cate 1 pct fbe iecare si 30 pcte la oral unde sunt abordate teme simple pe care saa vb 10-15 min gen despre ce hobbiuri ai, ce te vezi facand in 10, 20 ani, cum te mentii sanatos, ce sport practici sau ce personaj celebru il consideri un idol.Nu e greu decat ca trebuie sa vb cursiv si sa legi propozitii care sa aiba legatura.Multa bafta!

| AngelAnime11 a răspuns:

A pentru ine a fost usor. Hia sa0ti zic ce mi-a dat:
De tradus un text in romana, si altul in engleza, sa conjugi niste verbe, sa fac o cerere anume (cu o tema data de profi) in engleza...si ceva gramatica.

| Neylin a răspuns:

Eu am bilingvul dat la CNVA. Anul trecut existau la secretariat niste bosuri cu subiecte. Eu mi-am cumparat-o de acolo. Cand te duci sa te inscrii intreaba daca are(anul trecut erau bleu si avea cam 50 de pagini in format A5)