| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine sa inteleg timpurile verbale din engleza ca nu prea le-am inteles de la profa.Care sunt toate timpurile, cum se formeaza si eventual puteti da cate un exemplu intr-o propozitie (una in romana si in engleza) ca sa stiu cum corespund.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Dragos636 a răspuns:

Timpurile verbale sunt Prezentul simplu(o actiune care se petrece acum) si Prezentul continuu (o actiune care se petrece in mod repetat).