| Maria1189 a întrebat:

Ajutati-ma va rogggg! Tocmai am dat examenul de bacalaureat la romana si vreau sa-mi spuneti daca am raspuns corect la acest subpunct : Formulati un enunt in care sa folositi o expresie/locutiune verbala care sa contina cuvantul lume.

Enuntul meu a fost urmatorul : A trai in lumea lui, e ca si cum ar fi rupt de realitatea care ne inconjoara.

Va rog sa-mi spuneti daca e formulat corect enuntul, Urgent, pls nu mai am rabdare pana luni cand voi afla rezultatele.

1 răspuns:
| schmoll a răspuns:

Da este corect