| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Ce inseamna situatie scolara in varianta tiparita la facultate si cum se face rost de ea!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Tu ești sigur că ești student?

Pentru că facultatea este un loc unde studiază adulți, dar tu tot pui întrebări de elev în ciclul primar.

Ai reușit să dai în judecată profesorul care a îndrăznit să vă pună absențe la seminarul la care ați chiulit?
Ai aflat ce se întâmplă dacă nu iei examenele?
Ai aflat unde poți învăța dacă nu e liniște în cameră?
Ai aflat care-i treaba cu absențele la facultate?

Acum nu înțelegi ce înseamnă "situație tipărită" sau nu știi drumul până la secretariat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foaia matricola, faci o cerere la decanul facultatii, in care ceri sa ti se elibereze foaia matricola/situatia scolara pana in prezent.
Te duci la secretariatul facultatii tale si ceri asta, iti vor da doamnele de acolo o foaie tipizata sau o scrii de mana in care ceri sa ti se elibereze.