| LeviAckerman a întrebat:

Am auzit ca la examenul de capacitate, adica cel pe care.l dai in clasa a 8a, la limba romana nu se mai dau schita si nuvela.Este adevarat? Dau funda

Răspuns Câştigător
| DaCumSaNu a răspuns:

Da, este adevarat. "pentru fragmentele din schita, roman sau nuvela, nu li se va mai cere sa explice si sa argumenteze incadrarea acestora in specie"- totusi este posibil sa iti ceara o trasatura a acestora, nu se stie niciodata. E bine sa stii cate ceva si din acestea. big grin

1 răspuns:
| Obreja_Elena_Manuela_2000 a răspuns:

Da e adevarat