| mihaitza06 a întrebat:

Am citit pe un site ca anul acesta la bacalaureat-ul la geografie avem voie sa intram in sala cu un atlas geografic cu harta fizica si geografica a lumii este adevarat? Putem intra in sala cu vreun fel de Atlas? Daca da care este acesta si de unde il pot cumpara? Daca nu, am citit asta pe Cancan asa ca sigur trebuie sa fie ceva...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU am auzit o tâmpenie mai mare decât asta!

Ăia fac MIŞTO de voi rolling on the floor

"Art.24 Accesul candidatilor în centrul de examen
(4) Candidatul care are asupra sa materiale nepermise în sala de examen (telefoane mobile, culegeri, manuale, notite, însemnari etc., precum si orice mijloace electronice de calcul sau de comunicare, poseta/geanta etc.) va primi o punga/plic în care sa le introduca, împreuna cu o declaraie tip în care se menioneaza numele şi prenumele şi obiectele personale care vor fi depozitate si va fi îndrumat de catre un membru al echipei de control spre sala de depozitare a obiectelor personale.
(5) Sala de depozitare a obiectelor personale se va afla cât mai aproape de intrarea în centrul de examen si va fi supravegheata de o persoana dintre asistenti, desemnata de comisia de examen.
(6) Dupa ce au trecut de punctul de legitimare si de cel de depozitare a obiectelor personale (nepermise în sala de examen), candidatii se deplaseaza spre sala de examen, unde sunt repartizati conform tabelelor afisate pe usi.
Probele scrise
Art.54 - c) afisarea pe usa fiecarei sali a listei nominale cu candidatii repartizati în sala respectiva si a prevederilor metodologiei, care îi informeaza pe acestia ca patrunderea
în sala cu materiale ajutatoare, cu telefoane mobile sau cu mijloace electronice de calcul sau de comunicare, frauda sau tentativa de frauda atrag dupa sine eliminarea
din examen;
Art.56 - (2) Se interzice candidatilor sa patrunda în sala cu orice fel de lucrari: manuale,
dictionare, notite, însemnari etc., care ar putea fi utilizate pentru rezolvarea
subiectelor, precum si cu orice mijloc electronic de calcul sau de comunicare.
Asistentii vor verifica respectarea acestei prevederi înainte de aducerea subiectelor în
sali. Nerespectarea dispozitiilor referitoare la introducerea de materiale interzise în
sala de examen duce la eliminarea din examen a candidatului de catre presedintele
comisiei de examen, indiferent daca materialele interzise au fost folosite sau nu" - SURSA = Metodologia de BAC/Anexa 2 la ordinul MECTS nr. 4799/31.08.2010, privind organizarea si desfasurarea examenului de bacalaureat, de la linkul oficial :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4799-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| onetwothree a răspuns:

Normal ca nu se poate. Nu crezi ca atunci cam toti ar lua 10?

| Husicel a răspuns:

Nu îți fă iluzii, nu se dă voie tongue așa ar lua toți note mari

| Fatamuntilor a răspuns:

Cancan e ziar de scandal si facea caterinca de voi.
Pune mana si invata.Si nu uita ca sunt si camere de supravegere.

| valeriu1900 a răspuns:

Sigur ca poti sa intri, nu te mai ''obosi'' sa inveti!

| mihaitza06 explică:

Raspundeti ma astia care aveti o treaba cu regulamentul si stiti sigur nu va dati voi cu presupusu ce face cancan. Si nu am intrebat nimic de camere, raspundeti la intrebare!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mihaitza06):

Tu poti incearca, dar le cari degeaba! NU te va lasa sa intri cu ele in sala de curs!