| 13DoXy13 a întrebat:

Am de ales intre 2 carti pe care vreau sa le citesc:"Aventurile lui Huckleberry Finn"[Mark Twain] sau "Coliba unchiului Tom"[Harriet Beechet Stowe] cu care sa incep?+fundita si vot daca ma ajutati!

5 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Eu am inceput "Coliba unchiului Tom" si am citit doar pana la jumatate pentru ca mi se parea ff trista si aproape tot timpul plangeam, poate pentru ca sunt mai sensibila.

Daca esti si tu eu ti-as recomanda sa incepi cu cealaltabig grin

Bafta:*

| fosnet a răspuns:

Twain e magic!

| Pikachuuu a răspuns:

Coliba unchiului Tom este minunata, deci ai putea incepe cu acea carte. Bafta.

| c0ol a răspuns:

Eu ti-as sugera sa incepi cu "Aventurile lui Huckleberry Finn " De mar Twain. Eu am citit-o acum ceva vreme si vreau sa-ti spun ca imi amintesc de aceasta care cu drag.

| Rainbow_4693 a răspuns:

Buna!big grin In primul rand incepe sa citesti cea care te atrage cel mai mult supa titlu.big grin Eu ti-as recomanda Aventurile lui Huckleberry Finn. Este o carte foarte interesanta care te va surprindewinking Funda si Vot?puppy dog eyes