| rockaholic a întrebat:

Am de facut la educatie tehnologica un obiect din materiale reciclabile.
Vreau si eu niste idei de obiecte va roghappy

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Fă un roboţel din pachete de ţigări goale, pe care să-l poţi folosi ca şi suport de pixuri şi creioane.
Rochiţă sau perdea din Cd-uri defecte.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Un covor din dopuri de plastic.Gauresti cu 6 gauri dopurile cu o andrea inrosita in foc si le cosi cu rafie intre ele in forma de floare.

| cretzufinish a răspuns:

Ceea ce am facut si eu cand eram ca tine: din dopurile de la pet-uri am facut stergatoare (covorase) pentru usa de la intrare, cu diverse floricele incorporate avand in vedere ca se gasesc toate culorile, din pet-uri am facut un om (cu maini, picoare, cap etc), din ambalajele de la dulciuri, diverse alimente mi-am facut fusta laughing, diverse tablouri, martisoare, brazi din pachete de la tigari si multe altele. Pune-ti mai mult imaginatia la lucru. happy

| Yang a răspuns:

De exemplu stiai ca se strang capacele de la sticlele de plastic(pet)si se confectioneaza jucarii pentru copii(sunt persoane care fac voluntariat colectioneaza asta si fac jucarii pentru copiii bolnavi, din orfelinate)apoi se mai confectioneaza vase pentru flori, scaune de plastic pentru gradinite, masute la fel diverse lucruri dar asta pentru copii ma emotioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am de facut la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu: strange multe hartii si lipestele pana faci o rochie.eu asa am facut si mi-a iesit bine :-)

| myfriends a răspuns:

O casa din cutii de bere si din sticle de plastic... happy