| Daria a întrebat:

Am de facut o compunere la fizica despre o zi din viata mea fara forta de frecare.Chiar nu am nicio idee despre ce pot sa scriu, profesoara nu ne-a explicat nimic despre ce trebuie sa scriem.Asa ca, NU cer sa imi faceti tema, ci vreau doar o idee orientativa despre ce inseamna titlul si ce pot sa scriu.Multumesc.happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai n-ai putea sa mergi... daca nu ar exista frecare intre talpile tale si pamant ar fi mai rau decat mersul pe gheata. De altfel nu te-ar impiedica nimic sa te scurgi jos din pat... deci ai sta ca o leguma pe jos toata ziua si ata. Scurta compunerea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioi si eu trebuie sa fac chestia aia si nu am nici o idee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau ajutor mai repede ca nu mai am timp

| andras1234 a răspuns:

Si eu am de facut o compunere cu acelasi titlu la fizica

| LN_Nicu_1989 a răspuns:

Poti sa spui ca daca nu ar exista forta de frecare lucrurile ar pluti si n am putea sa mergem.