| NoLoveNoStress a întrebat:

Am de facut un exercitiu la religie:
'Pornind de la Cuvantul din Sfanta Scriptura:"De aceea si voi fiti gata ca in ceasul in care nu ganditi, Fiul Omului va veni", alcatuieste un scurt text in care sa arati cum se pregateste adevaratul crestin pentru intampinarea lui Hristos.'
Nu foarte lung max. de vreo 8-9 randuri.
A! desigur primiti funda+vot! Va rog am nevoie.Astazi (17.martie.2011)pana in ora 11:55.puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Te poţi descurca şi singură, gândeşte-te că dacă respecţi Poruncile Sfinte şi trăieşti zilnic după acele reguli vei fi pregătită orişicând pentru întâlnirea cu Cel care ne-a creeat, la fel ca un soldat care trebuie să respecte regulile, fiind totodată gata să dea piept cu moartea în orice moment. Soldatul va avea onoarea de partea lui, demnitatea, iar credinciosul viaţa veşnică.

1 răspuns:
| Logout a răspuns:

Poi adevaratul crestin, il intampina pe Hristos cu lauda. Intreaga viata, crestinul e dator sa laude pe Dumnezeu si sa-I multumeasca Lui, avandu-L ca pe cea mai de seama tinta a vietii lui, nu pentru ca Dumnezeu ar avea nevoie de preamaririle noastre, caci prin aceasta cu nimic nu-I marim slava Lui. Dar facem aceasta pentru ca numai Dumnezeu intrupeaza si are fericirea adevarata, dupa care noi atata suspinam.