| Andreea29011 a întrebat:

Am de facut un tabel cu titlul "Angajatii une scolii" si nu mai stiu ce sa scriu in el am de facut zece coloane in care sa scriu informatii despre angajati, pana acum am scris nume, prenume, varsta, profesor adica de ce e, adresa si salariu. Va rog doar dati-mi niste idei si cate un exemplu la idee ca sa termin si eu.

2 răspunsuri:
| Kidutzzzaaaaa a răspuns:

Pop ioan, 43 ani, profesor de geografie
popovici bogdan 34 ani, profesor de desen
pop brandusa 41 ani, profesoara de educatie fizica

| zuzunia a răspuns:

Printre angajatii unei scoli nu sunt doar cadre didactice, ci si personal nedidactic auxiliar [bibliotecara, asistenta de laborator, etc], si personal TESA [nu stiu de la ce vine denumirea asta, dar se refera in special la femeile de seviciu, paznici, mecanici, etc]. Deci ai putea avea o categorie denumita "functie" si sa pui cadru didactic la profesori, si la ceilalti ce functie ar detine. Apoi, pentru profesori mai poti adauga o categorie denumita "grad didactic" [cu raspunsuri posibile: debutant, definitiv, grad II, grad I, doctorat], Alta categorie: vechimea in invatamant. Alta categorie: statut [titular sau suplinitor]. Evident, ca daca adaugi categoria "functie" la toti cei care nu sunt cadre didactice pui liniuta la ce nu se aplica.