| Melcescu_Antonyo_1990 a întrebat:

Am de prezentat un proiect la franceza cu tema la alegere ce subiect credeti ca ar trebui sa abordez?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

-despre istoria Frantei;
-despre moda(Parisul e capitala modei);
-despre locuri de vizitat(Ex:Tr. Effel, Muzeul Luvru, Sena etc);
-geografia Frantei;
-despre eroi (Ex:Ioana d'Arc etc);
-despre inventii facute de francezi;
-despre limba franceza(de unde provine, cum s-a format)

5 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

Poti lua ca tema "Dezvoltarea Frantei de la inceput pana in prezent".

| SebylVane1890 a răspuns:

Incearca sa vorebsti despre desfasurarea sarbatorilor pe acolo, de educatia primita de francezi,de comorile pe care le-au lasat lumii de-a lungul timpului, de codul civil(de pe vreme lui Napoleon), de atractiile turistice, de felurile de mancare specifice frantuzesti, despre relatiile ei cu alte tari(ex:Romania) etc.

| Crash94 a răspuns:

Despre Origami, am avut aceeaşi temă acum ceva timp. şi am avut un real succes. Acum depinde şi de prof(ă).

| NobodyCaresDotCom a răspuns:

Castelele de pe Valea Loarei(nu stiu daca se scrie asa). Cauta, sunt chiar interesante/gastronomia Frantei/Bretania(o regiune superba)/tari francofone.happy