| sweetys a întrebat:

Am de realizat un proiect pe partea de mediu. Toate bune si frumoase pana la tipul de sol si partea hidrologica. Intrebarea este: Unde pot gasi informatii despre solul si/sau tipurile de apa dintr-o anumita zona? Nu ma refer la oras sau la intindere mai mare, ci strict legat de terenul la care ma refer, eu alegand o fabrica. Teoretic trebuie sa analizez dpdv al mediului fabrica respectiva si ce impact are asupra mediului. Am incercat pe anpm, dar fara rezultat

1 răspuns:
| Marbea a răspuns:

Este dificil ce vrei tu, poate are fabrica asa un material strict legat de terenul respectiv sau poate ti se cere sa-l faci tu.
Ai putea sa cauti la nivel general, de oras, posibil sa gasesti fara referire directa la terenul fabricii.