| asdfghjklmnb a întrebat:

Am nevoie de expresii ff frumoase pentru compuneri dar nu de pe net eventual cine e talentat sau daca stiti din texte, romane etc.

Răspuns Câştigător
| AndraAlexaLove a răspuns:

Unele care merg toamna:
-frunze de o culoare frumoasa ca si cum un pictor celebru le-ar fi pictat.
pentru iarna:
-zapada lina, alba si imaculata;
-pomi impodobiti cu turturi arginitii;
-nori negrii de zapada asteptau un momnet potrivit sa-si arate rautatea, decorand lumea cu o podoaba spectaculoasa.
de primavara:
-flori multicolore parca pictate de cineva petala cu petala;
-iarba de o nuanta superba de verde;
-micutii ghiocei impodobeau paurile si gradinile oamenilor cu simplitatea lor.
pentru. vara:
-soarele mare stralucea pe cerul albastru;
-ciresele se coceau si prindeau o culoare superba.

Atat am avut acum inspiratiebig grinhappy
funda?