| Alexa1234a a întrebat:

Am o întrebare, dacă anul trecut la un liceu s-a intrat cu 8, 8 (ulitma) la științe ale naturii anul ăsta dacă vreau să mă înscriu trebuie să am mai mult de atât?
Dar dacă la științe speciale ultima medie a fost 8, 30?

5 răspunsuri:
| NoctisFive a răspuns:

Asta depinde de ce medii vor avea copiii care vor opta pentru liceul respectiv. Intr-o clasa sunt in general 28 de locuri, tu nu vei sti daca ultimul de acolo ia 10 sau 5, asta depinde de an si de elevi.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune sigur, media de admitere din acest an poate sa fie mai mare sau mai mica. De regula media este cam aceeasi, cu mici diferente in plus sau minus. Daca acolo vrei sa mergi pune liceul si profilul pe primul loc la preferinte.

| AdrianaManu18 a răspuns:

ştiințe sociale sau speciale? Că de speciale n-am auzit :/.

| MariusFD96 a răspuns:

Pai cred ca mediile de admitere pentru editia 2017-2018 s-au stabilit deja. Te poti uita pe internet. Dar din cate stiam ar fi trebuit sa primesti o brosura de la scoala in care sa ai liceele si mediile de admitere. Incearca aici: http://www.admitereliceu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianaManu18):

De acord.