| Virk a întrebat:

Am o intrebare, daca termin scoala profesionala, cum intru la liceu, trebuie sa intru pe medie sau cum? mai dau diferente?

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Daca termini scoala profesionala de ce iti mai trebuie liceu? In orice caz, in general este medie + diferente.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea scolii profesionale de 3 ani poti intra la liceu in clasa a XI-a, avand 3 variante:
-forma cu frecventa la zi, daca nu esti obligat prin contract sa lucrezi la o firma;
-forma cu frecventa la seral, caz in care vei face 3 clase (XI-XII-XIII);
-forma cu frecventa redusa, tot cu 3 clase ca la seral.
Pentru detalii te vei interesa la ISJ, in functie de forma pe care poti si vrei s-o urmezi, mai ales ca nu toate liceele au seral sau frecventa redusa.

| Virk explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de raspuns

| Georgemtb a răspuns:

Daca faci scoala profesionala nu mai poti da la liceu.