| CristiAndrei1 a întrebat:

Tocmai ce termin anul accesta școala profesională, vreau să știu dacă pot continua la liceu. Și ce trebuie să fac ca să intru? Se dau diferențe sau ceva de genul?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti continua la liceu, incepand cu cl. a XI-a. Faci cerere de inscriere. Nu se dau diferente.

| CristiAndrei1 explică (pentru Ioandelasal):

Ciudat, la mine in liceu se cer diferențele. Dar mulțumesc de răspuns

| Ioandelasal a răspuns (pentru CristiAndrei1):

Se poate dar numai daca vrei sa mergi la forma de zi cu frecventa. Nu cred ca se cer la forma cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.

| CristiAndrei1 explică (pentru Ioandelasal):

Dar nu vreau la seral. Adică vreau într-o clasă normală de liceu

| Ioandelasal a răspuns (pentru CristiAndrei1):

Atunci da diferentele.

| CristiAndrei1 explică (pentru Ioandelasal):

Dacă mă poți ajuta cu o întrebare. Ei sunt 29 in clasa unde vreau sa intru. Numărul maxim (de elevi ) care ar fi

| Ioandelasal a răspuns (pentru CristiAndrei1):

Numarul maxim intr-o clasa de liceu este de 30 elevi.

| CristiAndrei1 explică (pentru Ioandelasal):

Ok multumesc frumos