| PetreMatei a întrebat:

Am o intrebare pentru TPU.Credeti ca e normal ca daca particip la un concurs de matematica judetean ( Dan Barbilian,nu stiu daca ati auzit, pentru ca m-am calificat de la olimpiada judeteana de anul trecut), si daca particip si la alte concursuri de matematica + olimpiadele scolare in fiecare an pana la etapa judeteana, sa am media la matematica 9? thinking Parere.

Răspuns Câştigător
| AntoGeo a răspuns:

Da se poate intampla...Mie mi s-a intamplat-.- Mergeam la olimpiade condursuri si la scoala eram ori cu gandul la altele ori vorbeam cu colegi si nu intelegeam.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru o astfel de intrebare pusa pe o astfel de sectiune, indiferent de motivatia ta de matematician, indica faptul ca ai o medie prea mare. Cat priveste selectarea ta la o olimpiada, ne arata ca si profesorii sunt oameni, deci supusi greselilor, si te-au selelectat total necorespunzator.

| Northern a răspuns:

1.Nu prea pot sa-mi dau cu parerea.Stiu doar ca un copil cu media 10 la matematica, indiferent de celelalte activitati, trebuie sa stie absolut totul, iar lucrarile lui sa fie impecabile.2. Voua va incheie media asa, direct...note,nimic? Ca ma gandesc ca nu ti-a iesit media 9 din 5 de 10 plus un 10 in teza, cred...

| unknøwn a răspuns:

Mi se pare cam mult.
8 ţi-aş fi dat.
Nu eşti în stare să alegi categoria potrivită şi tu ai pretenţii de 10 la matematică.