| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema!

Mi-a spus mama de curand ca nu are bani de facultate, nici in cazul in care intru la fara taxa la stat.

Eu voiam la litere: limbi straine engleza si la a doua limba as fi dorit germana sau o limba nordica.
Planul era sa fac pregatire la engleza, dar nici de pregatire nu am bani, mi-a dat totul peste cap si nu stiu ce sa fac.

Voiam la Cluj, fiind un oras foarte scump...ce ati face in cazul meu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi 1 an la munca, strangi niste bani, si apoi te inscrii la facultate

| Legion7X a răspuns:

Este foarte greu

| missfatadelatara a răspuns:

Sa renunti.

nu-ți poți obliga părinții sa facă rost de bani.

Solutia: mergi la munca.

| Alexandra_Bianca_1999 a răspuns:

Daca intri la stat, poti avea cazare la camin gratis(pentru cazuri speciale)