| frumusica94 a întrebat:

Am si eu nevoie de un antonim pentru "a amesteca" si "accesoriu" si de un sinonim pentru "inca". va roggggg.imi trebuie urgent

Răspuns Câştigător
| claudiucop a răspuns:

A amesteca- a imprastia, a risipi, a irosi. aceesoriu- inutil, irelevant, nefolositor. inca- iar, iarasai, inca o data, din nou. funda; p

1 răspuns:
| dydybyby8 a răspuns:

Sinonim pentru inca-chiar,tocmai,deja,tot,totusi, mai, in plus, in continuare.la antonime pentru cuvintele alea doua chiar nu am gasit am cautat si pe net si in dictionar foarte gros...mai bine intreabtai profesoara. poate ea stie adica ar trebui sa stie:X:X