| Mitsuu a întrebat:

Am si eu o intrebare: cum pot sa aflu ce iq am? Am incercat diferite teste dar dupa ce terminam testul imi zicea sa trimit prin sms nu stiu ce cuvant. As vrea sa gasesc un site in care sa imi dea rezultatul fara sa mai trimit prin sms. Ma puteti ajuta? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| dynasmile21 a răspuns:

Buna :) La un psiholog, deoarece testele de pe interenet nu sunt "recunoscute" si nici nu sunt veridice. Unicul test de inteligenta recunoscut de psihologi este testul Raven, care se gaseste la fiecare cabinet psihologic. Testul Raven se imparte in doua categorii: standard si cel avansat(color) pentru persoanele cu un nivel crescut de abilitate.
Pentru informatii suplimentare citeste asta :
http://www.psihologieonline.ro/index.php?pid=afisare&categorie=1&articol=33

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

E drăguţ al doilea test al lui first4my...deşi sunt doar nişte probleme de matematică interesante, nu îţi arată iq-ul. happy
Cel mai sigur e la un psiholog, deşi ştiu că era într-o perioadă şi un test iq pe care îl downloadai şi era bun...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zimi cati ani ai si iti zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data am facut un tgest iq de 30 de intebari si dupa aia, POC! trimite sms. pff ce m-am enervat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. uite unu. http://www.clopotel.ro/funny/teste/teste-online aici ai nenumarate teste printe care cateva de inteligenta. cu placere

| Victor-Stefan_Sandu_1980 a răspuns:

Sunt foarte multe site-uri care ofera serviciul de masurare al IQ-ului sau pe romaneste al ceficientului de inteligenta. Unele sunt mai putin profi altele sunt foarte serioase. Uite unul GRATIS si SERIOS special pentru copii si adolescenti: https://funqb.com/test-iq-copii-9-16-ani/