| Clannad_3351 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca la capacitate iau 10 al romana si 4 la mate ...trec examenul?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Da il treci, dar e imposibil sa iei 10 la romana si 4 la mate laughing
Bafta

10 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Din pacate, nu. Trebuie sa ai la amandoua probele minim 5.

| benny a răspuns:

Trebuie sa iei peste 5 la ambele materii ca sa promovezi

| pwp a răspuns:

Da normal ca treci!

| ZoOzOLe a răspuns:

Exact la asta ma gandeam, si eu am aceeas problema sunt tufa la mate, dar ma descurc destul de bine la rom.

| Hazard_7428 a răspuns:

Cu parere de rau iti raspund ca orice examen se considera promovat daca este mai mare sau egal cu nota 5.

| Mycutsa a răspuns:

Bineinteles ca treci. Poti lua si 1. Examenul il trec toti elevii care il dau

| Mycutsa a răspuns:

Bineinteles ca treci. Poti lua si 1. Examenul il trece toti elevii care il dau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| midnight12 a răspuns:

Da, numai conteaza ca e sub 5. Voua nu v-au zis profesorii?straight face
Deci daca ai pe 5-8 media 10 si iei la examene 1, ai sanse sa intri undeva laughing, asa daca luiai 1, repetai a8a si nu era bine.

| denisa_4809 a răspuns:

In ani trecyti trebuia sa ai minim 5 acum iei examnenul se aduna si seimparte la 2 si iti iese nota finala