| AlexStefan11 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de testul bilingv pentru clasa a 9-a.
Deci unde se da examenul de bilingv? La liceul la care doresti sau in scoala ta din 1-8?
Ca sa pot da examenul de bilingv trebuie sa fiu inscris de profesoara de engleza sau ma pot inscrie cu fisa de admitere data de diriginta?

Răspuns Câştigător
| PaulaAndrada a răspuns:

Anul acesta se intra la licee cu profil bilingv pe baza mediei din clasele 5-8; nu se mai susține testul de limba