| Geo_Georgiana_1997 a întrebat:

Am terminat clasa a 9-a si sunt la mate-info, iar eu vreau sa ma transfer la inceputul anului la mate-info intensiv informatica in alt liceu. Pot face acest lucru si daca da cum trebuisa sa procedez? Fac referire la faptul ca daca trebuie sa dau anumite teste pentru acel intensiv informatica happy.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EMike a răspuns:

Salut. Spre fericirea ta sunt mate info intensiv informatica. Pentru a te transfera la alt liceu, alta clasa din scoala de mate info-info nu iti trebuie nimic alt ceva decat ceva curaj. Glumesc, iti trebuie cunostinte in C++ sau pascal ...Depinde. In linii mari trebuie sa stii toate instructiunile repetitive ( FOR(), IF(), DO WHILE() ) cat si celelalte lucruri de clasa a 9-a. Vei da o proba cam cand se dau corijentele, se numeste, a...Da! Bingo, se numeste "diferenta". Diferenta consta in ce nu ai facut si trebuie sa stii ca sa poti fi in randul celor de acolo. Ca sa fiu dragut cu tine iti spun urmatoarele lucruri. Informatica este foarte frumoasa/folositoare insa depinde cum esti invatat "sa inveti". Daca ai o gandire mecanica si greoaie te sfatuiesc sa nu sari asa, dintr-odata. Alta treaba este ca bacalaureatul la informatica nu este printre cele mai usoare. In clasa in care esti se poate invata fizica/chimie/biologie foarte ok, indiferent de nivel. Pentru bacalaureat oricum ai nevoie de pregatire suplimentara. Mult succes. Daca mai ai nevoie de informatii contacteaza-ma pe PM, iti dau yahoo.id vorbim. Keep in touch!