| Criss569 a întrebat:

Am uitat sa scriu rezumatul la evaluarea nationala la genul epic si erau 16 puncte, câte credeți ca îmi iau din ele? Sunt efectiv disperată

3 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Cam 10 as zice, daca sunt indulgenti...Rezumatul e destul de important la genul epic, totusi. Dar depinde si de barem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora 15 se afiseaza baremul de corectare aici:
http://subiecte.edu.ro/2020/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

| IonutViciosul a răspuns:

Ai uitat să scrii rezumatul în cadrul compunerii (eseului) argumentative? Nu știu exact care este grila de punctare, dar având în vedere că sunt mai multe trăsături ale genului, îți va scădea 2 poate 3 puncte din 16 pentru asta. Probabil scrie în barem punctajul atribuit fiecărei părți al eseului/compunerii/cum îi spuneți voi.
Nu trebuie să fii terifiată. Va fi bine!