| BauBauMyu a întrebat:

Americanii sunt in general negri, nu?

Răspuns Câştigător
| Moshoo a răspuns:

Doar actualul presedinte este "in general"negru. populatia este impartita in patru rase, albii majoritari, negrii si latino, in procente cam egale si amerindienii care sunt pe cale de disparitie.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur ca da! Iar africanii sunt galbeni si australienii, verzi!

| johnyxus a răspuns:

Nu neaparat, majoritatea sunt albi, cei negri sunt imigranti ce au fost adusi ca sclavi in america.Le-au fost date si lor drepturi acum cateva zeci de ani si s-au stabilit acolo.

| Wolfyye a răspuns:

Sunt destui negri in America, dar albii predominabig grin.

| goldenbullet a răspuns:

Majoritatea sunt negri, aproximativ 60%, iar restul albi. Funda?happy

| Crissupsk a răspuns:

Uni sunt negri alti nu