| YukiKawaiiKio25 a întrebat:

Annyŏng~haseyo! Pentru cei din Constanta, stiti cumva la ce licee se invata coreeana, ori japoneza? Merci anticipat ~^.^~

1 răspuns:
| 김남길 a răspuns:

Buna. Nu sunt din Constanta dar stiu sigur ca nu se invata nici coreeana nici japoneza in niciun liceu din tara, si eu eram interesata anul trecut de acest subiect. In schimb stiu ca la Cluj la Facultatea de Litere, se studiaza si coreeana si chineza si japoneza, poti sa primesti bursa si sa pleci chiar in Coreea iar sunt si elevi coreenei care au venit cu bursa in Romania, la liceu poti sa lagi filologie, si apoi sa optezi pentru aceasta facultate. Succes in decizia pe care o vei lua!