| Teodora_Timea_2001 a întrebat:

Anul asta voi da și eu BAC-ul dar nu știu exact din ce materii voi da și ce ar trebui sa învăț pentru competentele digitale? Sunt pe profil Tehnologic de industrie alimentara pe resurse umane și protecția mediului. VA ROG AJUTAȚI-MĂ!

2 răspunsuri:
| Vali215 a răspuns:

Eu am terminat un liceu tehnologic, si poti sa-ti spun ca acele competente sunt fara rost. O sa ti se spuna cand va fi momentul din ce sa inveti. Nu iti face probleme de acele competente, bacul este cel mai important.

| PeggyRock a răspuns:

Programa la Competențe digitale este aceeași indiferent de profil. Proba are o parte teoretică la care trebuie să dai răspunsuri scrise, despre materia din clasa a IX-a - Arhitectura calculatorului, sisteme de operare, rețele de calculatoare, internet - și o parte practică, în care trebuie să prelucrezi fișiere Word, Excel, PowerPoint, Access, HTML. Tot ce ți se cere s-a făcut în clasele IX-X. Succes!