| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui homosexualii sa se poata casatori?

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Sunt cazuri in care cuplurile homosexuale isi cresc si educa copiii mai bine decat o familie heterosexuala.
Eu nu inteleg ceva, odata ce au posibilitatea sa ajute un copil care a fost parasit de parintii lui, de ce ar avea cineva ceva in potriva? E ironic cum e ''inuman'' ca doi barbati sau doua femei sa se casatoreasca sau sa adopte un copil dar e normal ca toti prostii sa faca copii ca iepurii si sa ii dea spre adoptie sau sa-i lase pe strazi.
Iar cu casatoria... Cu ce iti strica tie viata? Nu cred ca te-ar afecta in vreun fel.
E impotriva religiei? Jumatate din populatie e atee. Problema e mentalitatea romanului.

86 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Sunt oameni, deci au(sau ar trebui) sa aiba dreptul. Cu legile astea o sa ajungem inapoi in Evul Mediu.

| AlexDarius3 a răspuns:

Nu prea. TOTUSI, cand ma gandesc la casatorie ma gandesc la un cuplu care sa sub acelasi acoperis, si asta se intampla si fara casatorie pana si in vechile desene animate.Pana la urma ma doare fix in cot daca se pot casatorii sau nu, daca reusesc sau nu, nu-i problema mea, oricum nu se pot inmulti si isi vor da seama ca acele prosteste au fost complet degeaba si vor murii singuri, fara nepoti la batranete rolling on the floor.

| supadeceapa a răspuns (pentru AlexDarius3):

Poti sa mori singur si daca esti hetero, sunt destule exemple pe site. Nu cred ca scopul vietii e sa ai nepoti la batranete laughing

| AlexDarius3 a răspuns (pentru supadeceapa):

Cine iti mai plateste pensia atunci?

| Uvox a răspuns (pentru supadeceapa):

Adică au murit singuri pe site?
Oh, crap! Trebe' să mă cărăbanesc de pe TPU cât mai am timp.
?

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Mersi, Uvox pentru raspuns si pentru ignore-ul inutil pentru ca nu gandesc ca tine, apreciez crede-ma, dar nu apreciez ca ma urasti acum pentru asta sad.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

In primul rand ei nu fac motivul unei casatorii,
casatoria are la baza un barbat si o femeie nu doi barbati sau 2 femei,
interesant este ca nu am auzit sau vazut sa doreasca 2 femei sa se casatoreasca,
deci clar nu ar trebui sa se poata casatori

| AnastasiaK a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Notiunea "homesexuali" include si femeile. Si nu doar ca exista femei care sa doreasca sa se casatoreasca, dar exista si care s-au casatoritwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Incearca sa te uiti si peste gard, nu doar in comuna primitiva in care se intampla sa supravietuim.

| Clorox a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

In vest e ceva normal, doar pentru ca tu nu vezi ceva asta inseamna ca nu se poate intampla?

| Goodweek a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

În Romania, RM posibil că n-ați văzut, însă în alte țări europene casătoria homosexualiștilor este legalizată și deseori se întalnește.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu am nici o problema cu ei, dar sa ceara acest drept e prea penibil. Nu era destul afectata societatea acum mai trebuie legalizata si treaba asta, sa ne ducem si mai jos posibil. Uitati-va in Canada, asa au facut si acolo au introdus treaba asta și dupa au cerut nu numai ca drepturile lor sa fie respectate ci si sa poata avea copii. Mai rau este ca si-au introdus si ideologia in scolii. Deci totul porneste de la un drept pana la anarhie daca se poate. Va intreb copilul acelor familii se poate incadra in societatea noastra clar nu.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Andersen2k18):

Pune-ti creierasul la contributie: daca intr-o familie heterosexuala, chiar cu convingeri religioase, poate creste un copil homosexual, de ce o familie homosexuala nu ar putea creste un copil care sa se incadreze in societatea ta "perfecta"? Exista atatea exemple clare care demonstreaza ca valorile unei familii nu determina intotdeauna valorile copilului care creste in acea familie, mai ales cand acestea nu sunt stricte. Dar desigur...e mai ok si mai moral ca un copil sa creasca fara parinti in conditii deplorabile decat sa fie crescut de doi oameni de acelasi sex (care din punctul meu de vedere l-ar educa mult mai bine decat ai reusi tu vreodata).

| DoarAlin a răspuns:

Nu.

| adrian40ivan a răspuns:

Nuuu.

| Ciocian_Ioan_1952 a răspuns:

NU aceștia sînt niște persoane dereglate mintal și greșeli genetice.

| suntserios a răspuns (pentru Ciocian_Ioan_1952):

Si ce anume e gresit genetic?

Întrebări recente