| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere ai despre referendumul pentru familie?
Ar trebui homosexualii sa poata adopta copii?

Eu abia îl aștept! Sunt primul'n sectia de votare.
Daca v-a castiga normalitatea si parlamentul va schimba legea ca familie este doar dintre un barbat si o femeie, votez PSD 10 ani.

13 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ce merit are PSD-ul in rezultatul voturilor oamenilor? Adica normalitatea exista deja in legislație. Nu e nevoie sa se schimbe legea pentru asta. Schimbarea intervine doar daca castiga anormalitatea.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

PSD-ul v-a vota legea dupa ce referendumul va fi votat pozitiv. BOR-ul s-a ocupat de semnaturi.
Legea actuala, cum este ea descrisa, ar putea permite intr-un viitor ca o instanta de judecata sa ii dea dreptatea unui cuplu de homosexuali pentru a se casatori. Tocmai de aceasta, legea v-a detalia ce inseamna familia. In loc de "2 soti", va fi "barbat si femeie".

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa...te refereai la exprimarea aceea. Oricum n-avea importanta. Oricum nu se puteau căsători homosexualii. Acea modificare ar fi doar o clarificare, nu o schimbare.
Repet: PSD-ul n-are nici un merit in aceasta problema.

| JackR a răspuns:

Am citit cateva dintre intrebarile puse de tine recent si, sincer, nu stiu ce sa cred. Ar fi cateva optiuni:
- esti un mic troll wannabe.
- esti un pusti care are nevoie de atentie.
- esti, pur si simplu, lipsit de orice urma de inteligenta.

Faptul ca nu intelegi concepte fundamentale, ca familie, crestere si educare a unui copil, libertatea de a alege etc, reprezinta o problema. Faptul ca iti exprimi public opinii, fara sa stii despre ce vorbesti, este deja o problema serioasa. Si, mi-e teama ca "bombardamentul ideologic" la care un intreg popor este supus de catre PSD si afiliati (gen BOR) a facut si face mult mai multe victime, de genul tau, a celor cu minti lejere. Poate ca ar trebui sa mai citesti unele declaratii ale oamenilor care au fost crescuti si educati in familii homosexuale si sa realizezi ca au fost mult mai fericiti, crescand intr-un mediu lipsit de tensiunile dintr-o familie normala.

P.S. Cand te duci in sectia aia de votare, sa nu uiti briceagul elvetian si pistolul airsoft. S-ar putea sa vina vreunul cu o opinie diferita de a ta sau, Doamne fereste, vreun homosexual.

| anonim_4396 explică (pentru JackR):

Am 10 ani.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru JackR):

Cu multi ani in urma am avut o discutie "off the record" cu Dalai Lama pe tema homosexualitatii. El spunea: "acceptand teoriile orientale privitoare la Karma, Reancarnare, Liberul Arbitru si Germenul de Spirit se poate spune ca Natura respinge rebuturile prin impunerea imposibilitatii de procreere a indivizilor care recurg la practici homosexuale".

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Dalai Lama a fost desemnat ca si extremist, de catre guvernul chinez. Pentru ca a militat pentru independenta Tibetului. Subliniez ca nu intotdeauna aceasta regiune a apartinut Chinei si candva, a fost imperiu.
Deci Dalai Lama este un extremist separatist notoriu. Si n-ar trebui sa ne intereseze ce spune ''teroristul'' asta, deci.
[a se citii sarcastic]

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cumva adeptul terorismului de stat si nu vrei sa ne spui!? reformuleaza si-ti voi accepta raspunsul! Tot sarcasm este si acest raspuns.winking

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ziceam doar ca marea masa a oamenilor sunt manipulati de oamenii aflati la putere, sa ii creada doar pe ei, dar nu si pe dusmanii lor, cu toate ca respectivii ar putea fi si ei drepti in idei. Dusmanii politicilenilor ce-si urmaresc interesele.
____________________________________
Daca n-ar fi Tibetul in proprietatea Chinei, ar muri de sete tara. Tibetul este principala sursa de apa din China. Regiune din ce izvoraste un numar de fluvii importante.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Am 10 ani."

Doar mintea unuia de 10 ani.

| Dalmore a răspuns:

Da, ar trebui. Nu exista normalitate. PSD = crestinopati homofobi. Oricum PSD votezi, pentru ca mai mult nu poti.

O tipa aici, pe TPU, are gemeni si vrea sa pastreze doar unul, si pe celelalt sa-l dea spre adoptie. Ce mama normala la cap face asa ceva? Cand o sa fie heterosexualii 100% normali la cap, si o sa aiba numai familii prin care sa curga lapte si miere, sa comenteze. Cat timp exista atatea campanii anti-violenta in familie, barbatul + femeia nu reprezinta un ideal. Pwp

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Nu-mi spune mie "Pwp" ca-mi transmiti HIV doar cand il citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.