| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma inscriu la o postliceala si as vrea sa cunosc cateva aspecte:

-este prea tarziu?(mai exact pana in ce DATA se fac inscrierile la POSTLICEALE)?

-Puteti sa-mi oferiti o lista cu TOATE SPECIALITATILE de la postliceale?

-si...o lista cu TOATE POSTLICEALELE?(de preferat cele din jud. Maramures sau DACA se poate mai exact din Baia Mare)?

*Ce SPECIALITATE m-ati sfatui sa aleg(De ce?-care ar fi MOTIVELE pentru recomandarea facuta?-specific ca sunt fata!)

*Care considerati ca este cea mai potrivita(BUNA) INSTITUTIE postliceala?(avantajele)

*Ce postliceala ATI FACUT/FACETI/doriti SA URMATI?
Multumesc pentru raspuns! Ofer si funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o listă ( online ) cu toate şcolile postliceale din Judeţul Maramureş :(

Cel mult, ai la dispoziţie listele cu toate unităţile de învăţământ şi de acolo îţi alegi liceele, apoi dai un telefon şi întrebi ( la fiecare ) dacă au şcoală postliceală - vezi listele de la linkul ISJ :
www.isjmm.ro/download/retea/mm-retea-scolara%202013%202014%20finala.xls

...202011.xls

Sau, eventual, mergi la ISJ Maramureş şi întrebi ( ori dai un telefon ) - vezi datele de contact la linkul :
http://www.isjmm.ro/

Sau poţi face o căutare pe Google :
https://www.google.ro/#q=postliceal+baia+mare

Toate cele bune.