| vera_6260 a întrebat:

As dori sa ma transfer de la un liceu cu profil real(mate-info) la unul vocational(liceu pedagogic). Sunt eleva in clasa a9-a(2009-2010). Se mai poate face acest transfer? Ce probe trebuie sa sustin?

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Trebuie sa te interesezi pentru ca la pedagogic trebuie sa dai niste probe nu stiu ce anume dar stiu ca sunt diferente la anumite materii de specialitate succes

| inna a răspuns:

Din semestrul 2 poti sa te transferi.Vei sustine probe la educatie fizica si muzica.
Eu am vrut sa ma duc la pedagogic, dar am renuntat, la muzica si sport se dau probe doar.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Doar din semestrul al 2-lea poti face transferul...si varul meu s-a transferat acum insa a intampinat foarte multe dificultati asa ca mai bine asteapta pana in semestrul 2 ca sa fie bine...insa trebuie sa te interesezi de pe acum de ce ai nevoie si sa vorbesti cu dirigintele el iti va putea explica mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca afli ceva te rog frumos sa-mi spui si mie...eu am dat probele, dar n-am avut medie. vreau f mult sa ma transfer, dar cred ca acum deja e prea tarziu.se poate in clasa a10-a? lasa-mi un mail pe pufff94@yahoo.com