| MadaMadalina1234 a întrebat:

As dori si eu recomandari de carti despre psihologie, despre psihanaliza, orice tine de acest subiect pentru ca as vrea sa ma axez pe latura asta.

5 răspunsuri:
| Praporscic_Laura_1997 a răspuns:

Buna.Iti recomand ''Cum sa le spun.Process communication.''e pisihologie dar e o carte complicata si grea.
''Inteligenta emotionala de Daniel Goleman.''
''Totul despre psihologia persuasiunii''e minunata cartea
''Gandire lateral de Edward de bono''
''Puterea extraordinara a subconstientului tau''
''Gandire rapida gandire lenta de Daniel Kahneman''
''Motivatie si personalitate de Abraham Moslow''
''Tipuri de pisihologie C.G. Jump''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te dai rotund si te tin balamalele :)
http://www.edituratrei.ro/......lume/2259/
te averizez, e greu.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daniel J Siegel, "Mintea - o călătorie spre centrul ființei umane".
Gaspar Gyorgy - psiholog clinician, psihoterapeut relațional si autor al cărților Copilul invizibil si Revoluția iubirii, spune despre aceast autor: " Daniel J.Siegel este autorul pe care daca nu l-ai citit pana acum, ai ratat nenumărate șanse de a trai o viață conștientă si împlinita. Mintea este cel mai important text dintre toate scrierile sale, fiindcă tratează complexitatea umanității dintr-o perspectiva unica, științifică si spirituala in același timp.Este o carte epica".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sheep's clothing
Warking with the law
The law of human nature
Mind control 101

| Vali215 a răspuns:

Bună! Cărțile care mi-au plăcut mie în acest gen sunt:
Inteligența Emoțională - Daniel Goleman
Dale Carnegie - Secretele Succesului
Victor Frankl - Omul în căutarea sensului vieții
Eckhart Tolle - Puterea prezentului