| Dennys24 a întrebat:

As vrea sa stiu cum este ilustrata tema "Joc si Joaca " in creatiile "Tablouri Bibilice" de Tudor Arghezi, "Dupa melci" de Ioan Barbu si "Homo Ludens" de Johan Huizinga.

1 răspuns:
| SerafimHD a răspuns:

Si eu sunt clasa a IX-a si te-as sfatui sa cauti culegerea lui Dumitru Soare este un auxiliar foarte bun de care ma folosesc si eu si am media 8, deci ma ajuta foarte mult. As putea sa iti scriu tot dar este uluitor de mult. Incearca sa cauti aceasta culegere.