| Ioana_Maria_1993 a întrebat:

Ati citit vreodata Mendebilul de Mircea Cartarescu? Nu vi s-a parut ciudat? straight face Care este si parerea voasta? Ce impresii v-a lasat aceasta lectura?

2 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Ar trebui sa te obisnuiesti, asa este Mircea Cartarescu - ciudat.
Ca sa-l intelegi pe Cartarescu ai nevoie de un bagaj cultural destul de mare. Cartarescu e genul care stie sa te plimbe prin tot felul de motive literare, idei filosofice si curente literare. Apoi daca vrei sa inveti neologisme - citeste-l pe Mirciulica big grin

| Grigore_Orghici_1966 a răspuns:

Aventurile unui **** pe fundul marii