| BlitzLikeXd a întrebat:

Ati invatat singuri sa fiti norocosi in dragoste sau v-ati uitat la filme romantice? Astept Raspunsuri Funda happy

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Norocul il mai faci si tu.Te uiti sa vezi cum e persoana respectiva, daca merita sa fii in relatie cu ea sau nu.Iar filmele romantice sunt bune; inveti cum sa te porti intr-o relatie.Noroc ...in dragoste!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu poti invata sa fii norocos... ori te nasti norocos, ori ghioniost... si oricum nu poti avea noroc in toate domeniile. Daca esti norocos in dragoste poate nu ai asa noroc la bani sau in cariera

| Otpelk a răspuns:

Wow, "invatat singuri sa fiti norocosi in dragoste", ce este asta?
Nu poti invata sa ai noroc..., doar daca nu s-a construit o facultate de noroc, iar dupa ce dai masterul, castigi la 6 lotto.
Filmele de dragoste, romanele de dragoste, toate sunt niste facaturi cu happy end la sfarsit. Nimic de acolo nu este valabil si adoptabil in viata reala.
Crezi ca daca tii in mana un casetofon din care duduie Pepe, Enrique Iglesias sau alt latino lover, fata de care-ti place o sa fie impresionata si o sa te iubeasca? Nu, o sa te creada ciudat si probabil ca ceilalti vecini trecuti de stadiul de mumificatie o sa sune la politie si o sa iei amenda pentru disturbarea linistii publice.
Daca teoria ta ar fi adevarata, atunci daca m-as uita la filme despre doctori si despre operatii, atunci si eu as fi capabil sa fiu doctor si sa operez, nu?
Aici dau vina pe "nu vreau sa citesc cartea, o sa caut filmul si o sa ma uit la el", 99% din ce vezi in filme nu este aplicabil in viata reala. Sunt niste scenarii imaginare. Nu exista Mos Craciun, Zana Maseluta sau Cookie Monster.