| M4RK a întrebat:

Au existat dinozauri sau mai exista? http://stirileprotv.ro/......-mari.html

Răspuns Câştigător
| pypa007 a răspuns:

TEREN 10000 MP2 INTRAVILAN LOCALITATEA ZARNESTI 25 RON
Unul dintre cei mai mici dinozauri, de marimea unei gaini, a fost descoperit la Alberta, in Canada, unde a trait in urma cu 75 de milioane de ani.

Animalul, numit Hesperonychus elizabethae, avea un o gheara deformata si dinti foarte ascutiti, utili atunci cand vana insecte si mamifere mici, arata The Sun.

Fosilele au fost descoperite in 1982, dar pana la acest moment s-a crezut ca reprezentau ramasitele unui pui al altei specii, tocmai din cauza ca animalul era foarte mic.

"Hesperonychus este in acest moment cel mai mic dinozaur cunoscut din America de Nord", a declarat expertul Nick Longrich.

"Ridica posibilitatea existentei unor dinozauri si mai mici, care trebuie descoperiti", a adaugat acesta.

9 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da au existat.
Si da mai exista, in Parlament. Doar ca astia ne mananca de bani, nu de vii.

kratos
| kratos a răspuns:

Au existat! Asta este cert. Dar acum nu mai sunt printre noi. Lumea a evoluat...

| fluturas a răspuns:

Probabil au existat.

nu mai exista...

| paul0013 a răspuns:

Au existat dar acum mai sunt doar ''rude'' de-a lor ca soparlele si crocodilii si stiati ca la monstrul din locnes se crede ca e dinozaurlaughing

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.
Intr-adevar au existat dar acum nu mai sunt dinozauri...
Si nu cred ca sunt reali, cine statea dupa "fundul" dinozaurilor pe atunci sa ii filmeze? rolling on the floor

pa'pa.
xoxo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da au existat dinozaurii.Acestia au dominat pamantul pe o perioada de aproximativ 160 de milioane de ani.Se crede ca acum 65 de milioane de ani dinozaurii au incetat sa mai existe in urma prabusirii unui meteorit urias de 40 de km diametru.

Oricum ceea ce ai vazut tu acolo la protv e un reportaj despre un nou muzeu deschis in anglia... un muzeu dedicat in totalitatea dinozaurilor.Acei dinozauri sunt doar niste masinarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat dar acum nu mai exista deoarece au fost omorati de un meteorit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca dinozauri nu mai exista.
SI eu mai cred ca au murit la prima eruptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista pentru ca eu am un prieten dinozaur si il cheama dino