| Absenta a întrebat:

Avem muschi in palma?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt mușchi interosoși (cel care face degetul mare opozabil și cel din exteriorul palmei care ajută la apucat), degetele au tendoane.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Da avem.

| foxi a răspuns:

Sigur ca avem!

| UNfriendLY a răspuns:

Ai muschi peste tot.

| IrinaAndreea a răspuns:

Da, sigur ca avem. Uite si aici scrie: http://dsjialomita.webgarden.ro/......pului-uman

MUSCHII MEMBRELOR SUPERIOARE

• Muschii umarului: deltoid, supraspinos, infraspinos, rotund mic, rotund mare, subscapular
• Muschii bratului: biceps, muschiul brahial, triceps brahial (triceps brachii)
• Muschii antebratului: muschii regiunii laterale a antebratului, muschiul brachio radial
• Muschii palmei

| Laue a răspuns:

Nup, avem tendoane & oase care duc la muschi. Strange pumnul si unde vezi ca se incordeaza, acolo ai muschi tongue

| RealLife a răspuns:

Normal ca da

| byka23 a răspuns:

Da

| dragos13_8465 a răspuns:

Da au

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toţi! Iar cei care au astfel de întrebari au si pe creier