| Ralu_7083 a întrebat:

Aveti povesti de groaza interesante si adevarate? fundita pentru cea mai infricosatoare

Răspuns Câştigător
| DonnaEmperatriz a răspuns:

Probabil nu vei crede dar neah, asta e treaba ta!
I s-a intamplat unchiului mamei mele!
El traia la sat, iar serviciul lui era la 2 sate departare! Era paznic asa ca ajungea acasa cand era inlocuit, la 3 dimineata!
Intr-o seara, plecase de la munca.In drumul lui obisnuit trebuia sa traverseze o vale.Era decembrie si era racoare.Vede in departare 5 flacari, dansand in jurul uneu flacari mai mari[in total 6]. Atunci a ramas fara glas, practic nu a mai scos nici un sunet pana a 2 zi! In fine. flacarile erau in apropierea casei unei femei pe care si azi o considera vrajitoare[am vazut-o si eu, o baba urata foc]! Atunci pedaleaza cat poate de repede si da goana cu bicicleta.Pe drum, ajunsese aprape de satul lui. A vazut 6 lautari, imbracati in costume, palizi la fata, si cu ochii mari, par negru, uns[asa povestea el]. El ii saluta si ei atunci incep sa cante. Unchiul mamei mele i-a urmarit, fara vointa lui.Parca ar fi fost controlat. A ajuns in dreptul unei baliere si a oprit in mijlocul caii ferate, iar atunci a trecut un tren si acei :lautari: dispar.Norocul lui a fost ca a apucat sa sara repede din dreptul caii, cu toate ca bicicleta a fost strivita. A ajuns acasa la 5 dimineata speriat si a 2 a zi a venit acea femeie vrajitoare poreclita Dochia la el acasa si l-a pus sa-si dea bluza jos sa vada daca are un semn pe spate.Pe spate avea julituri[zgariat, taiat] in forma de "666". Atunci Dochia ii spune un descantec si ii da un unguent, apoi ziua urmatoare nu mai are nimic. Dar de fiecare data cand vedea cifra 6 il luau dureri de cap. Din cate am inteles, 666 e semnul diavolului, iar Dochia a spus ca acei lautari erau strigoi si acele flacari iele soimane. A mai spus ca stie de intamplarea unchiului mamei mele deoarece a visat tot[comunica cu o lume paralela de a noastra, spirite, etc]. Sper sa crezi ca a fost reala si nu inventata, oricum, acel om a murit[unchiul mamei mele]!