| anamaria12345655anamaria a întrebat:

AzI am avut evaluarea națională. Și mor de frica deoarece la rezolvarea unei fraze am subliniat predicatele. Se considera semn pe teza, nu-în așa?
Se anulează teza, nu?

9 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Din pacare sublinierea se considera semn si cred ca o sa ti-o anuleze.

| madalinfindrihan a răspuns:

Pai eu am încercuit, are ceva?

| anamaria12345655anamaria explică (pentru DrGoogle):

Of... profesoara de romana a spus ca e corect. Nu știu ce sa mai cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o anuleaza deoarece am vazut de foarte multe ori aceasta situatie. La noi o profesoara zice ca este semn, alta ca trebuie subiniate predicatele.

| ElSueno a răspuns:

Eu am subliniat la simulare si nu mi-a anulat-o, acum nu stiu ce sa zic. Faza e ca eu am scris CD (complement direct) si mi-e frica sa nu se considere semn crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ElSueno):

Da mai lasati-o dracu si evaluarea si tot, se considera semn cand sunt niste semne total distincte, nu ca ai subliniat tu un cuvant si etc, se poate considera semn, niste stelute, cercuri linii puse aiurea pe acolo si multe, nu cand pui cuvantul si il incercuiesti, sunt multe alte chestii care se considera semn, daca lucrarea este buna atunci sigur nu va fi anulata, daca lucrarea este rea, posibil sa fie anulata, este totul la aprecierea corectorilor, ce se intampla, se intampla, ati facut-o e buna facuta, nu mai poti da inapoi la asa ceva. Sa faceti si la bac la fel, atunci sa vedeti semnwinking.

| MACosmin a răspuns:

Depinde si de cine corecteaza, poate ai noroc

| DixieP a răspuns (pentru ElSueno):

Daca te referi la faptul ca ai scris la functia sintactica a unui cuvant sau ai prescurtat subordonata, nu ar trebui sa se ia ca semn, doar ca este posibil sa nu se ia in considerare raspunsul (daca dai de prof exigent). nu iti scade mai mult de 40 de sutimi, deci daca ai facut totul corect ai 9.60, in cel mai rau caz.
succes si la mate!

| anamaria12345655anamaria explică (pentru DrGoogle):

Nu mi s-a anulat. ❤