| Suntsaracnuambani a întrebat:

BN in a8 se da evaluare națională? Sa intri la liceul? Sau doar așa o simpla evaluare că sincer google mă zăpăcește de cap NU ÎNȚELEG ABSOLUT NIMIC!

Răspuns Câştigător
| 6Radu5 a răspuns:

Rezultatele obtinute in evaluarea nationala decid la ce liceu intri.Este o medie de facut 80%evaluarea nationala si 20%media pe 4 ani(clasele 5-8).

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru 6Radu5):

Anul ăsta nu se mai ia în calcul media din gimnaziu!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru Suntsaracnuambani):

Vom vedea atunci!
Dacă la anul intri în Clasa a V-a atunci vei da și evaluarea națională și examen de admitere la liceu! Așa va fi în noua lege a educației!

| sierra1 a răspuns (pentru Suntsaracnuambani):

Ia oricât, nu e problemă, intri (la anumite licee) și cu 3.00

| blackann a răspuns (pentru Suntsaracnuambani):

O sa vezi atunci

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Suntsaracnuambani):

Liceul Tehnologic "Ovid Caledoniu" Localitatea Tecuci

succes mami!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i cazul sa-ti faci tu probele, odata ce esti doar clasa V sau VI mai ai cativa ani pana ajungi acolo!