| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma sa fac caracterizarea lui Anton din nuvela "Ultima luna de toamna" de Ion Druta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai anton asta a fost un mare scriitor anton pan il chema..desigur autorul il caracterizeaza in direct in acest nume deoarece avea cap de pana sau scria cu pana din 2 una, ultima luna din toamna crd k sti si u care nu mai e nevoie sa iti zic..toamna este ruginie la fel k si sufletul scriitorului..nuvela este o opera literara crd k epica. ultima este un adv, tomna subst, si ion drutza nu stiu de asta nu am auzit. vreau funda k sigur te-am ajutat

| IonutAxi a răspuns:

A venit vacanta cu trenu din frata..si tie iti trebuie caracterizarelaughing