| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am 15 ani si am intrat la profilul Stiinte Sociale dar sunt interesata sa stiu:ce materii se fac cel mai mult/putin,ce examene se vor da,care limba straina dintre franceza si engleza o voi face mai mult si daca e usor la acest profil.
Eu cand m-am inscris la Stiinte Sociale am crezut ca voi face mai mult(romana,engleza,franceza,istorie si geografie) si am crezut ca voi face mai putin(matematica,fizica,chimie, biologie)
ESTE ADEVARAT? Id meu este turcan.ana99
ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE!

1 răspuns:
| RamonaRay a răspuns:

Buna!
Am auzit ca este destul de usor[normal daca inveti].O sa faci mai multa engleza, romana, istorie, geografie si inca cateva materii legate de aceasta parte.Mate si restul se fac mai putin [cam 2 ore pe saptamana].
Bacul la stiinte sociale o sa il dai la istorie, romana, limbi straine, si la alegere(geografie, sociologie, logica, psihologie, filosofie, economie).
Bafta!winking