| Magnetism a întrebat:

Buna am citit Corigent la limba romana de Ion Minulescu dar nu am inteles foarte bine textul. In text scria ca era in clasa a 6 a la liceu. este echivalenta cu clasa a 6 a de acum?

Răspuns Câştigător
| mitroidany a răspuns:

Este echivalent cu a 10-a

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Atunci scoala generala avea 4 clase si cine facea mai departe se zicea ca face liceul.e echivalent cu clasa a 6-a de acum.

| pink10 a răspuns:

Daca in carte asa zice nu conteaza laughing Doar nu inventezi tu acum! Asa a zis autorul asa estewinking