| miruna_3015 a întrebat:

Buna am de facut un curriculum vitae la romana si nu stiu acolo la studii daca sa scriu si facultatea ca abia sunt in clasa a-X-a, ma gandeam sa trec facultatea la care vreau sa merg help

Răspuns Câştigător
| simplething a răspuns:

Trebuie sa scrii doar studiile tale pana in prezent.Nu pomenesti de o facultate daca tu n-ai ajuns acolo.Un CV nu e definitiv, se schimba in functie de ce faci tu.
Ex.: mai studiezi sau din contra.

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu treci nicio facultate --- CV-ul ti-a fost s-a dat ca tema pentru a invata sa-l redactezi corect sub un anumit format.

| mgtow a răspuns:

In CV nu se trec chestii unde vrei sa inveti se pun studiile realizate, locurile de munca unde ai muncit inainte si restul adresa, numele, telefon...sti tu.

| hiphopbeatz a răspuns:

Liceu in curs de desfasurare.

| catalineusx a răspuns:

Eu am facut prin clasa a 8-a unu si am scris decat scoala generala la studii.Insa poti scrie ''urmez facultatea de.'' sau ''sunt studenta la.''

| TrustMe a răspuns:

Da, poti sa treci si facultatea in CV la "planuri de viitor"

| Laurretta a răspuns:

Nu.nu scrie facultatea ca pe CV se scrie doar studiile pe care le ai, nu si acelea pe care vrei sa le urmeziwinking

| Bluef4 a răspuns:

Doar lucrurile pe care le-ai facut deja!

Răspuns utilizator avertizat
| georgelmihaileanu a răspuns:

Poti sa gasesti aici un cv model http://www.cvdesigners.ro/exemple/ si nu este nevoie decat de studiile tale pana in prezent