| ContNmc7 a întrebat:

Bună! Am intrat la un liceu economic, pe profilul "comerț". Sunt putin în dubii, pe acest profil materia este mai grea decât pe profilul "economic "? La liceul unde am intrat, profilul "comerț" este mai mare la medie decat la "economic" si nu inteleg de ce, pentru ca la "economic" este mai greu. Care este diferența dintre cele doua, mai precis ce învăț la acest profil și nu se învață la "economic". Ceva sfaturi? Scuze pentru categorie.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este f simplu, fiindca au fost mai multi candidati care au mers la comert si atunci au intrat doar cei cu medii f mari, pana s-au ocupat locurile.
La profil "economic" ajungi contabil, pe cand la profil "comert" ajungi vanzator in comert/comerciant.