| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am nevoie de pareri va rog
Deci mi-am calculat media de admitere pentru liceu si imi iasa 7.97
media mea anuala si totala din clasele V-VIII ii de 9.30 si ceva dar examenele ce le-am dat acum in mai si tezele unice ce le-am dat in clasa 7 mi-au scazut media pentru ca am note un pic mai slabe
pentru ca cu acestea adun ca sa-mi dea media de admitere
ce credeti, voi avea sanse sa intru la liceu la filo?
Doamna diriginta ne-o dat acum cateva saptamani un caiet cu sugestii de licee si m-am uitat si am vazut ca la majoritatea liceelor s-a intrat la filo tot asa cu medii mici cum ar fi anul trecut s-a intrat la filo la liceul care vreau sa merg si eu cu media 7.82,a fost ce mai mica medie oare anul asta cu cat se va intra?
va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Cum crezi ca ar putea cineva sti cu cat se intra anul asta?
Daca astepti consolari de genu "stai linistita, o sa intri", n-o sa primesti. Pt ca nimeni nu-ti poate garanta nimic. Si daca nu intri unde iti doresti, invata bine in primul sem, si din al doilea te poti deja transfera la profilul dorit, cu conditia sa ai medie mai mare decat ultima medie din clasa respectiva pe sem anterior.

| LorReen a răspuns:

Pai cam tot cu media astawinking Stai linistitaoh go on ai sanse sa intri la un liceu pe profil filo. Te asigurwinking Bafta la liceu! Si eu tot in a 8a sunt si nu prea stiu unde sa dau!