| Hieicosmin a întrebat:

.am o intrebare..cine stie care sunt mediile artificiale de crestere a animalelor si care sunt cele alre plantelor? ....sau poate aveti un link... fundahappy

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Mediile artificiale, atat pentru plante cat si pentru animale, sunt cele create de om, altele decat cele ce reprezinta habitatul natural. De exemplu, pentru animale pori fi medii artificiale rezervatiile, gradinile zoologice etc. Pentru plante sunt gradinile botanice, serele, parcurile etc. Se inscrie in sfera artificialului orice interventie a omului asupra vietii si dezvoltarii firesti, naturale, a animalelor si plantelor.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru animale crescatoriile, iar pentru plante serele! Sper ca te-am ajutat, pe curand! happy